8 sposobów na skuteczne wykorzystanie Instagram Stories w branży ślubnej

Instagram w branży ślubnej

Instagram to coś więcej niż posty na osi czasu, więc jeśli chcesz być na bieżąco z użyciem Instagrama, powinieneś być również obecny w jego opcji “stories”. Jednak, podobnie jak posty, stories wymagają strategicznego podejścia, zarówno pod względem treści, jak i publikacji. Oto kilka sposobów:

1. Odkryj tę funkcję

Bądź świadomy wielu funkcji Instagrama! Dodaj lokalizację i hashtagi do swoich historii, w ten sposób użytkownicy, którzy nie są Twoimi obserwatorami, również Cię znajdą. W rzeczywistości użytkownicy śledzą pewne hashtagi, które będą pojawiać się na ich stronie głównej. Pamiętaj jednak, że tagi mogą zakłócać wizualną prezentację Twojej historii na Instagramie, więc uważaj, aby ich nie nadużywać.

2. Ogranicz treści promocyjne

Nie próbuj na siłę promować wszystkich usług, jakie oferujesz. Możesz spotkać się wtedy z odrzuceniem i odobserwowaniem Twojego profilu. Dodawaj ciekawe i zabawne treści, które spodobają się Twoim potencjalnym parom młodym.

3. Poproś, aby przesunęli w górę

Dla tych z Was, którzy mają ponad 10 tysięcy obserwujących, istnieje bardzo fajna opcja! Historie na Instagramie pozwalają przenieść obserwujących z historii na Twoją stronę, przesuwając ekran w górę. Niezależnie od tego, czy jest to wpis na blogu, czy link do Twojego sklepu internetowego, nie zapomnij dodać linku do swojej historii!

4. Nie publikuj zbyt wielu historii naraz

Historie na Instagramie są wyposażone w funkcję wyciszenia, dzięki której możesz powstrzymać konto przed pokazywaniem historii na stronie. Oznacza to, że powinieneś uważać na swoje treści, ponieważ obserwujący mogą bardzo łatwo je usunąć. Jednym z najbardziej podstawowych błędów wielu firm jest jednoczesne publikowanie zbyt wielu stories promocyjnych. To z pewnością denerwuje obserwujących i naraża Cię na wyciszenie!

5. Dowiedz się, ile powinieneś opublikować

Idealna ilość postów na Instagramie, które powinieneś publikować, zależy od kontekstu i rodzaju tworzonych treści. W przypadku niektórych firm publikowanie dziesięć razy dziennie może działać korzystnie, ponieważ ich instastories zawierają wiele kreatywnych i interaktywnych treści, które nie męczą obserwujących. Jeśli jednak planowanie wielu treści jest dla Ciebie problematyczne, powinieneś zrezygnować z ich częstego dodawania.

6. Kiedy publikować historie na Instagramie

Jeśli chcesz, aby Twoi obserwatorzy od razu zaangażowali się w Twoich stories, sugeruje się opublikowanie ich wtedy, gdy są oni aktywni. Według jednego z badań, najlepszy czas na publikację wypada w południe do godziny 17:00. Pamiętaj jednak, że celem historii na Instagramie jest po prostu dostarczanie świeżych treści w momencie, gdy Twoi obserwatorzy włączają swoje telefony. Nawet jeśli publikujesz późno w nocy, Twoje treści mogą wydawać się nowe rano.

7. Oznacz inne konta

Powinieneś również pamiętać, że inni użytkownicy mogą ponownie opublikować lub udostępnić Twoje historie na Instagramie. Wystarczy tylko oznaczyć daną osobę w stories i czekać aż sama udostępni je na swoim instagramie. Czy jest lepszy sposób na zwrócenie na siebie uwagi niż wspomnienie o kimś w swojej historii?

8. Wchodź w interakcje z obserwującymi

Historie na Instagramie mają wiele dodatkowych funkcji, w tym naklejki ankiet i pytań. Mogą one pomóc zachęcić obserwujących do zaangażowania się. Pamiętaj, że im więcej follow masz, tym bardziej prawdopodobne jest, że algorytm Instagrama umieści Cię na pierwszym miejscu w kanale obserwujących!

Podsumowując, korzystanie z Instagrama w Twojej firmie zawsze powinno być efektywne, biorąc pod uwagę sposób wyświetlania postów przez obserwujących. Musisz uważać na treści, ale nie zapomnij zmaksymalizować zaangażowania dzięki dodatkowym narzędziom!

Przeczytaj również:

Jak zrobić bezpłatną reklamę biznesu ślubnego

Zapraszam Cię do pobrania darmowego ebooka – 100 pomyłów na rozwój biznesu ślubnego 🙂

Instagram: slubnybiznes

Fanpage:Ślubny Biznes – Porady dla Usługodawców

Grupa na Facebooku: Ślubny Biznes – Forum

Ślubny Biznes |

W branżę ślubną wkręciłem się tak bardzo, że znam ją od podszewki. Moja misją jest podniesienie standardów oraz umożliwienie pasjonatom zarabiania na swojej pasji.

5 comments

 1. Ja właśnie mało używam Stories. Dzięki za opis. Będę powoli to wdrażał. Przy okazji pozwolę sobie zaprosić Was do sienie na Insta -> https://www.instagram.com/fotoslominski/

  Może ktoś ma jakiś pomysł, co powinienem tam poprawić ?

  Miłego dnia kochani!

  1. Instagram jest bardzo dobrze prowadzony, jedyne co można by dodać to większa ilość hashtagów przy każdym poście oraz korzystanie z InstaStories – spowoduje to lepsze zasięgi i większą liczbę odbiorców. Proponuje również zainteresowanie się jednolitą grafiką i barwami, które spowodują spójny i przejrzysty profil. Pozdrawiam serdecznie!

   1. Dziękuję. A, w kwestii rodzaju konta, to raczej konto osobiste czy firmowe? Która wersja powoduje większe zasięgi? Jak dobierać Tagi, które nie są na czarnej liście? są jakieś narzędzia by to sprawdzać? Przepraszam że tyle pytam.

    1. Jedynym minusem konta firmowego jest właśnie niższy zasięg. Przyczyna tego jest bardzo prosta – platforma zachęca do zainwestowania pieniędzy w reklamę. Jeśli wstawiasz wartościowe wpisy nie musisz się tym martwić.

     Najprostszym sposobem, aby sprawdzić, czy hashtag jest zbanowany jest wpisanie interesującego Cię taga w wyszukiwarce. Następnie przejdź do zakładki OSTATNIE. Jeśli będzie tam informacja, że ostatnie posty z użytym hashtagiem są ukryte – to oznacza, że jest on zbanowany.

     1. Super! Wielkie dzięki. Ciesze się, że tu trafiłem. Miłego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *