5 sposobów jak zarządzać oczekiwaniami par młodych

5-sposobow-jak-zarzadzac-oczekiwaniami-par-mlodych

Klienci w branży ślubnej mają duże nadzieje na produkty lub usługi oferowane przez usługodawców. Zachęceni insta-idealnymi weselami w mediach społecznościowych, istnieje presja, aby spełnić oczekiwania Twoich klientów.

Mówiąc dosłownie, zarządzanie oczekiwaniami pomoże ustalić szczegółowe dane dotyczące usług i końcowego rezultatu. Zaczyna się więc od wyświetlenia przez klienta Twoich kont w mediach społecznościowych. Możesz nawiązać dobre relacje ze swoimi klientami poprzez uczciwość, która zapobiega rozczarowaniu. Co więcej, zbuduje to też reputację dla potencjalnych klientów.

1. Bądź uczciwy i dokładny

Jeśli chcesz zdobyć zaufanie i więcej klientów – bądź uczciwy. Zaczyna się to od rzeczy, które możesz osiągnąć, a których nie. Gdy spotkasz potencjalnego klienta i poprosi Cię on o coś, czego nie jesteś w stanie zrobić, musisz mu to powiedzieć. Nie próbuj przekonywać ich, że możesz wykonać prośbę, a w rzeczywistości nie jest to Twoją specjalizacją. W końcu zniszczy Cię presja i wiedza, że mają wobec ciebie duże nadzieje, a ty ich zawiedziesz. Skończy się to również negatywną recenzją.

Ponadto powstrzymaj się od ukrywania i nieprzyznawania się do błędów, które popełniłeś podczas spełniania żądania klienta. Lepiej radzić sobie z błędami jak profesjonalista, więc bądź otwarty, przeproś i realizuj plan B. Twoi klienci z pewnością zrozumieją, jeśli będziesz szczery. Uczciwość to najlepsza praktyka!

2. Nie obiecuj, jeśli nie jesteś pewny

Kiedy obiecujesz swoim klientom pracę, która wykracza poza Twoje możliwości, spotkasz się z rozczarowaniem. „Nie składaj obietnic, których nie możesz dotrzymać”. Czasem lepiej odmówić, niż później stresować się i męczyć z rozwiązaniem trudnej sytuacji. Ułatwi Ci to późniejsze nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi klientami.

3. Przewiduj potrzebę klienta

Wyobraź sobie, jak będą czuć się Twoi klienci gdy z wyprzedzeniem zaproponujesz im usługę, której potrzebują. Na przykład jesteś dekoratorem, ślub twojego klienta odbywa się na zewnątrz, a zapowiada się deszczowa pogoda. Będąc profesjonalistą, zasugerujesz swojemu klientowi, że może potrzebować przezroczystego namiotu. Jeśli nalega on na ustawienie otwarte, zasugeruj przygotowanie parasoli dla gości. Wyświadczysz przysługę, za którą z pewnością będzie Ci wdzięczny.

4. Utrzymuj stałą komunikację

Utrzymuj zwięzłą i stałą komunikację z klientem, aż do dnia ślubu. Daje to poczucie bezpieczeństwa i pewności co do usługi. Nawiązuj kolejne rozmowy lub organizuj spotkania, aby omawiać aktualne informacje o swojej pracy. W przypadku regularnych zmian upewnij się, że podałeś wszystkie bieżące aktualizacje. W ten sposób pary są świadome postępów i nie martwią się na zapas.

5. Ustaw granice

I wreszcie częścią zarządzania oczekiwaniami klientów jest ustalenie granic. Wiemy, że musisz zapewnić swoim klientom komfort i przyjazną atmosferę. Ale niewielką wadą bycia przyjacielskim jest to, że pary mogą nadużywać Twojej dobroci. To negatywna myśl, ale tak już jest. Niektórzy klienci będą próbować targować się tak bardzo, jak tylko będą mogli. Zapobiegaj temu. Ustaw od samego początku pewne ograniczenia, które powinny być przestrzegane. Poinformuj o zasadach dotyczących rabatów, rezygnacji i zwrotów kosztów już na początku współpracy.

Podsumowując, zarządzanie oczekiwaniami klientów nie jest trudne. Z Twojej strony wymaga się, aby być na bieżąco. Liczy się to, że klienci nie będą rozczarowani Twoim produktem lub usługą. Mam nadzieję, że wskazówki będą dla Ciebie przydatne. Jesteś na dobrej drodze do stworzenia trwałej relacji z klientem!

Czy masz jakąś wskazówkę, aby lepiej zarządzać oczekiwaniami klientów? Podziel się swoimi doświadczeniami poniżej w komentarzu!

Przeczytaj również:

10 sposobów na radzenie sobie z trudnymi klientami w branży ślubnej

Zapraszam Cię do pobrania darmowego ebooka – 100 pomyłów na rozwój biznesu ślubnego 🙂

Instagram: slubnybiznes

Fanpage:Ślubny Biznes – Porady dla Usługodawców

Grupa na Facebooku: Ślubny Biznes – Forum

Ślubny Biznes |

W branżę ślubną wkręciłem się tak bardzo, że znam ją od podszewki. Moja misją jest podniesienie standardów oraz umożliwienie pasjonatom zarabiania na swojej pasji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *